0262 744 41 23
0533 690 70 83

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?24.12.2018

Gülmek, hayata pozitif bakma isteğinin önemli simgelerinden biridir. Dişlerin ve dişetlerinin kötü görünümlerinde ve buna bağlı olarak ağız kokusu durumunda, insanlar toplum içinde yarım gülerler, ağzını kapatarak gülümserler veya dudaklarının dişlerini örtecek şekilde gülmeye çalışırlar. Sonuç olarak, çoğu zamanda gülme eylemi gerçekleşemez, fotoğraf çekilmekten kaçınır ve zamanla psikolojik olarak neredeyse gülmeyi unutma aşamasına gelirler, hayattan zevk almayı ertelerler, ta ki güzel bir gülüşe sahip oluncaya kadar.

Gülüşlerine gülüş katmak isteyenler, kısıtlanmak istemeyen ve özgür ruhlu kişilikler, estetik gülüşlere sahip olmak isteyenler, diş-dişeti ve Gülüş Estetiğine önem vermektedirler. Yüzde en çok çarpıcı görünen bölgelerden biri dişlerdir. Gülme esnasında, kötü dişlere sahip olunması durumunda, çok güzel bir yüze sahip olunsa bile, karşıda iletişimde olunan kişi, o an gözlerini, o kötü görünen dişlere bakmaktan asla kendini alıkoyamaz.

Diş estetiği görünümü, dişetini, dudağı, burnu, çeneleri ve gözlerin görünümünü algı olarak da etkiler. Algıda seçicilik itibariyle, gözler direk olarak dişlere çarpar ve odaklanır. Güzel bir gülüş, yüzdeki diğer küçük anormal görünümdeki bölgeleri de kapatır.

Gülüş Estetiği ´nde en önem verilen kriterler, dişler-diş etlerinin çene ile uyumu ve çene-yüz orantısıdır. Gülüş Estetiği ile yüze uyumlu, doğal ve güzel bir gülüş elde etmek mümkündür. Gülüş Estetiği dünyaca ünlü yıldızlarca da yaptırılan bir işlemdir.

Gülüş Estetiği, gülüş tasarımıyla daha da mükemmele yaklaşır. Gülüş tasarımının en önemli aşamalarından birisi de Diş (Beyaz Estetik) ve Dişeti (Pembe Estetik) Estetiğidir.İyi bir gülüş tasarımı, diğer yüz estetiği uygulamalarından daha çok dikkat çekici olabilir.

Sağlıklı, beyaz ve ışıltılı gülüş, hasta ve hekim tarafından birlikte karar verilerek, gülüş tasarımlarıyla ortaya çıkar. Bu nedenle, gülüş tasarımı için, öncelikle hasta fotoğrafı ve videolarının çeşitli yüz açılarından ayrı ayrı elde edilmesiyle başlar. Elde edilen bu fotoğraflar üzerinde, bilgisayarda özel gülüş tasarımı simülasyon programlarıyla, kişiye özel tasarım yapılır.

Diş-Gülüş estetiği ve çene-yüz estetiği birbirine uyumlu olması için, hasta ve hekimin ortaklaşa kararı olarak, istediği diş görünümünün, çene-yüzde nasıl görüneceği ile ilgili bilgisayar programında çalışma yapılır. Gülüş tasarımı analizi yapılırken, cinsiyet, yaş, yüz anatomik sınırlarınızın geometrik açıları, gülüş genişliği ve uzunluğu, dudak-burun-çene-yüz yapılarının anatomik şekli ideal gülüş estetiği sağlamak için önemli ipuçlarıdır.

Hekimliğin sanatla buluşması diyebileceğimiz gülüş estetiği sonuçları,ancak hasta fikri ve hekimin profesyonel çalışmasıürünü olarak ortaya çıkabilir. Bu sayede, size özel gülüş estetiği kazandırılabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Kemik Grefti Nedir?
  Kemik Grefti Nedir? Sorusunun yanıtını öğrenebilmek için hemen incelediğiniz kurumsal sitemizdeki bu faydalı bilgiyi okuyabilir ve doktorlarımıza danışabilirsiniz.
 • İmplant Ne Demektir?
  İmplant Ne Demektir? Sorusunun yanıtını sizler için sitemizde yer verdik, sizlerde içeriğimizi inceleyebilir ve konu ile ilgili sorularınız için doktorlarımıza ulaşabilirsiniz.
 • Diş Anomalileri Nedir?
  Diş Anomalileri Nedir? Diş anomilleri ile ilgili merak edilen soruların yanıtlandığı bu içeriği hemen siteden inceleyebilir ve alanında uzman doktorlarımıza hemen danışabilirsiniz.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
BİZE ULAŞIN
 • Beylikbağı Mahallesi Yeni Bağdat Caddesi No:203 Gebze / KOCAELİ
 • 7/24 Telefon : 0262 744 41 23
 • Whatsapp : 0533 690 70 83
 • info@essemdis.com.tr
Bizi Takip Edin :

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.