0262 744 41 23
0533 690 70 83

İmplant Ne Demektir?26.4.2021

İmplant Ne Demektir? Sorusunun yanıtını sizler için sitemizde yer verdik, sizlerde içeriğimizi inceleyebilir ve konu ile ilgili sorularınız için doktorlarımıza ulaşabilirsiniz.

İmplant özellikle de diş ile ilgili yapılan bir işlem olarak ifade edilebilir. İmplant eksik dişlerin yerine getirilmesi için uygulanan bir tedavi şekli olarak bilinmektedir. Ağız ve diş sağlığı için yapılan bir tedavi olduğu da söylenebilir.

İmplant Ne Demek?

İmplant, vida şeklinde yapılan yapay bir diş kökü olarak ifade edilmektedir. Eksik olan dişlerin tekrar yerine koyulması için uygulanan bir diş tedavi yöntemidir. İmplant aynı zamanda da diğer dişlere zarar vermemesi sebebi ile oldukça fazla tercih edilmektedir.

İmplant Diş Yapmak Ne Demektir?

Titanyum malzemeden yapılan vidaların diş etine yerleştirilmesi ile yapılan bir tedavi şeklidir. Vidaların üzerine ise protez dişler takılır. Bu işlem ise implant diş yapmak olarak ifade edilmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Diş Dolgusu Çeşitleri
  Dolgu maddesini seçerken diş hekimleri maddenin arka dişlerde çiğneme basıncına dayanabilmesini; ön dişlerde mümkün olduğunca fark edilmemesini; dişe ve diş özüne zarar vermemesini göz önüne alırlar. Şimdi sizlere birkaç tip dolgu maddesi hakkında bilgi v
 • Kimlerde Daha Çok Diş Çürüğü Görünür
  Ağızda bulunan bakterilerden oluşan bakteri plağı, şekerli ve unlu yiyeceklerin ağızda kalan artıklarından asit oluşturabilmektedir. Bu asitler, dişlerin mineral dokusunu çözerek dişin minesinin bozulmasına ve sonuçta da diş çürüğünün başlamasına ve diş h
 • Gebze Ücretsiz Diş Muayenesi
  Gebze Ücretsiz Diş Muayenesi hizmetinden yararlanabilmek için hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan irtibat bilgilerimizi arayabilirsiniz.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
BİZE ULAŞIN
 • Beylikbağı Mahallesi Yeni Bağdat Caddesi No:203 Gebze / KOCAELİ
 • 7/24 Telefon : 0262 744 41 23
 • Whatsapp : 0533 690 70 83
 • info@essemdis.com.tr
Bizi Takip Edin :

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.