0262 744 41 23
0533 690 70 83

İmplant Ne Demektir?26.4.2021

İmplant Ne Demektir? Sorusunun yanıtını sizler için sitemizde yer verdik, sizlerde içeriğimizi inceleyebilir ve konu ile ilgili sorularınız için doktorlarımıza ulaşabilirsiniz.

İmplant özellikle de diş ile ilgili yapılan bir işlem olarak ifade edilebilir. İmplant eksik dişlerin yerine getirilmesi için uygulanan bir tedavi şekli olarak bilinmektedir. Ağız ve diş sağlığı için yapılan bir tedavi olduğu da söylenebilir.

İmplant Ne Demek?

İmplant, vida şeklinde yapılan yapay bir diş kökü olarak ifade edilmektedir. Eksik olan dişlerin tekrar yerine koyulması için uygulanan bir diş tedavi yöntemidir. İmplant aynı zamanda da diğer dişlere zarar vermemesi sebebi ile oldukça fazla tercih edilmektedir.

İmplant Diş Yapmak Ne Demektir?

Titanyum malzemeden yapılan vidaların diş etine yerleştirilmesi ile yapılan bir tedavi şeklidir. Vidaların üzerine ise protez dişler takılır. Bu işlem ise implant diş yapmak olarak ifade edilmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • İmplant Yapım Aşamaları
  İmplant tedavileri iki aşamadan oluşur: Cerrahi aşaması ve üst yapı aşaması. İmplantın kemiğe yerleştirilme süresi olan cerrahi işlem normal şartlarda bir implant için yaklaşık 15 dakikadır.
 • Çayırova Ücretsiz Diş Muayenesi
  Çayırova Ücretsiz Diş Muayenesi talepleriniz için hemen incelemekte olduğunuz kurumsal sitemizin iletişim sayfası aracılığı ile bölgenizdeki kliniğimizden randevu alabilirsiniz.
 • Beylikbağı Gece Açık Dişçi
  Gebze Beylikbağı bölgesinde Gece Açık olan dişçi arıyorsanız hemen sitemizi ziyaret edebilir ve iletişim sayfamızda yer alan BEYLİKBAĞI adresimizdeki diş hastanemizi ziyaret edebilirsiniz.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
BİZE ULAŞIN
 • Beylikbağı Mahallesi Yeni Bağdat Caddesi No:203 Gebze / KOCAELİ
 • 7/24 Telefon : 0262 744 41 23
 • Whatsapp : 0533 690 70 83
 • info@essemdis.com.tr
Bizi Takip Edin :

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.